Отново достойно представяне на българите при най-малките на Европейското по снукър у нас

Отново достойно представяне на българите при най-малките на Европейското по снукър у нас

Трима българи преминаха груповата фаза на Европейското първенство по снукър в София за играчи под 18-годишна възраст, а двама стигнаха до 1/16-финалите. Жан Лашуман, Виктор Илиев (двамата на снимката) и Дейвид Давидков преодоляха своите групи в столичния хотел “Рамада” (достъпът до зрители е свободен), а първите двама от тях записаха по една победа в елиминациите.

Шампион на турнира стана Джаксън Пейдж, който победи с 5:3 Флориан Нюсле.



Точно толкова успешно бе и миналогодишното участие на родните майстори на щеката в най-малката възрастова категория. През 2017-а отново Виктор Илиев и Дейвид Давидков, но плюс Александър Хубанов прескочиха групите, като Виктор постигна победа над Давидков в първия елиминационен кръг, а впоследствие отпадна от тежък съперник в лицето на Андрю Паджет, който по-скоро е със сатут на “полупрофесионалист”.

Някои от участниците под 18-годишна възраст ще участват на Европейското до 21 години - Алекс Хубанов, Жан Лаушман, Петър Зоровски, Дейвид Давидков, Виктор Илиев, Атанас Димитров, Йоан Саламбашев и Даниел Младенов. Освен тях, в тази категория страната ни ще бъде представена още от Теодор Чомовски и Денис Иванов.

Мачовете в София при най-малките състезатели бяха реферирани от 15 родни съдии: Пролетина Величкова, Диана Бакалска, Христо Иванов, Милена Петрова, Петър Наков, Петър Станев, Стефана Алексова, Деян Станев, Цветелина Минкова, Надежда Боздуганова, Дарина Кавалова, Стефан Вутов, Ганчо Бъчваров, Кирил Вилсонов и Ивайло Иванов.

Резултатите на българите на Европейското първенство по снукър в София за играчи под 18-годишна възраст:

Велиан Димитров

Четвърто място в Група В с 0 победи в 3 мача и фреймова разлика 2:9

Велиан Димитров - Никита Колпаченко 0:3
Велиан Димитров - Аарон Хил 0:3
Велиан Димитров - Хеорхил Петрунко 2:3

Александър Георгиев

Четвърто място в Група D с 0 победи в 3 мача и фреймова разлика 1:9

Александър Георгиев - Сибрен Соколовски 1:3
Александър Георгиев - Оскар Чарлсуърт 0:3
Александър Георгиев - Мартин Оринак 0:3

Жан Лаушман

Второ място в Група F с 2 победи в 3 мача и фреймова разлика 6:3

Жан Лаушман - Дийн Йънг 0:3
Жан Лаушман - Фабиан Хакен 3:0
Жан Лаушман - Албина Лешчук 3:0

(1/32-финали) Жан Лаушман - Артюрс Кенгис 3:1
(1/16-финали) Жан Лаушман - Ший Моор 0:3

Петър Зоровски

Четвърто място в Група J с 0 победи в 3 мача и фреймова разлика 0:9

Петър Зоровски - Булкшу Ревеш 0:3
Петър Зоровски - Шон Мадокс 0:3
Петър Зоровски - Ник Янсен 0:3

Атанас Димитров

Четвърто място в Група К с 0 победи в 3 мача и фреймова разлика 3:9

Атанас Димитров - Хамим Хюсеин 0:3
Атанас Димитров - Артюрс Кенгис 1:3
Атанас Димитров - Петер Йохан Хамер 2:3

Виктор Илиев

Второ място в Група Р с 2 победи в 3 мача и фреймова разлика 7:4

Виктор Илиев - Ричи Едуард 3:0
Виктор Илиев - Тиаго Тейшейра 3:1
Виктор Илиев - Нийл Винсънт 1:3

(1/24-финал) Виктор Илиев - Никита Колпаченко 3:1
(1/16-финал) Виктор Илиев - Ронан Уайт 2:3

Дейвид Давидков

Второ място в Група R с 2 победи в 3 мача и фреймова разлика 7:5

Дейвид Давидков - Кевин Чизмарович 3:2
Дейвид Давидков - Брадли Тайсън 3:0
Дейвид Давидков - Шон МакАлистър 1:3

(1/24-финал) Дейвид Давидков - Сибрен Соколовски 0:3

Александър Хубанов

Четвърто място в Група U с 2 победи в 3 мача и фреймова разлика 2:9

Алекс Хубанов - Юлиан Бойко 1:3
Алекс Хубанов - Рос Булман 0:3
Алекс Хубанов - Макс Нетлетон 1:3

Даниел Младенов

Четвърто място в Група V с 0 победи в 3 мача и фреймова разлика 0:9

Даниел Младенов - Никола Морто 0:3
Даниел Младенов - Даниел Сиборски 0:3
Даниел Младенов - Бен Мертенс 0:3

Йоан Саламбашев

Четвърто място в Група W с 0 победи в 3 мача и фреймова разлика 1:9

Йоан Саламбашев - Алес Хероут 0:3
Йоан Саламбашев - Еелис Лапалайнен 1:3
Йоан Саламбашев - Марк Глийсън 0:3

Още от Снукър

Виж всички