Спорна дузпа зарадва ФКСБ в Констанца, Милен Желев и Оцелул продължават с равенствата

ФКСБ увеличи аванса си на върха в румънското първенство на 4 точки, след като постигна минимална, но много ценна победа с 1:0 при гостуването си на шампиона Фарул. Попадението за "стелистите" в Констанца отбеляза Дариус Олару от дискусионна дузпа в 56-ата минута.

До почивката мачът се развиваше равностойно, а гол на Андреа Компаньо от ФКСБ беше отменен заради засада. В 55-ата минута съдията даде дузпа за гостите за нарушение срещу Адриан Шут. Футболистите на Фарул и старши треньорът Георге Хаджи дълго протестираха, но без резултат. От бялата точка Олару донесе победата на ФКСБ и тимът вече има 21 точки.

Значително по-малко емоции предложи срещата между Оцелул и Рапид (Букурещ), завършила 0:0. За домакините цял мач игра българският защитник Милен Желев.

Съперниците не създадоха почти никакви чисти положения и закономерно не се стигна до голове. Оцелул регистрира осмо равенство от 9 мача, а единственото изключение е загубата от ФКСБ. Рапид пропусна да се изравни с втория в класирането Университатя (Крайова).

В сблъсък между два тима от средата на таблицата Херманщат надви Волунтари с 3:1. Рунар Сигурьонсон откри в полза на гостите в 27-ата минута, но през второто полувреме Херманщат направи пълен обрат с точни изстрели на Драгош Янку (51'), Даниел Параскив (57', д.) и Петришор Петреску (84').

Волунтари завърши с 9 човека заради червени картони на Патрисио Матрикарди и Игор Армаш.