Първа победа за отбора на Ивайло Марков

Българският защитник Ивайло Марков беше титуляр за УТА Арад, който надви с 1:0 гостуващия Политехника (Яш) и записа първа победа от началото на сезона в Румъния. Марков остана на терена до 66-ата минута, а гола за неговия тим отбеляза новото попълнение Андрей Фабри още в началното на двубоя.

Фабри се разписа в 8-ата минута след атака по десния фланг и грешка в защитата на гостите. До почивката Политехника създаде две чисти пположения, спасени от вратаря на УТА Арад Флорин Якоб. Гостите имаха доста възможности за гол и през второто полувреме, но ги пропиляха, а в добавеното време останаха с човек по-малко след червен картон на Николас Самайоа.

Минимален домакински успех постигна и Университатя (Крайова). Тимът на Лауренциу Регекампф зарадва над 10 000 свои фенове с победа срещу Херманщат. За крайното 1:0 се разписа Андрей Иван от дузпа в 16-ата минута. Нарушението беше срещу Александру Митрица. В класирането "студентите" са втоси с 8 точки, но и мач повече от безгрешния до момента ФКСБ.