Милен Желев титуляр при поредното равенство на Оцелул

Новакът в румънската Суперлига Оцелул още чака първата си победа. Отборът на Милен Желев, който беше титуляр и получи жълт картон, направи 2:2 като гост на Петролул. Това беше седмо равенство от 8 мача за отбора от Галац.

В началото Юри Чизоти от Оцелул пропусна дузпа. Италианският нападател шутира силно, но Лукаш Зима отрази удара му. В 30-ата минута голмайсторът на Петролул Жаир завърши хубава атака на домакините с точен изстрел за 1:0.

Бразилецът вкара и второто попадение за Петролул, възползвайки се от разбъркване в наказателното поле на Оцелул.Малко по-късно гостите намалиха чрез Фредерик, а в 65-ата минута Чизоти се реваншира за пропуска от бялата точка и оформи крайното 2:2.

В класирането Оцелул е на 11-о място със 7 точки, а Петролул има 13 пункта и заема 5-а позиция в подреждането.

Водач в Румъния е ФКСБ с 15 точки, пред Университатя (Крайова) и Рапид (Букурещ) с по 14. Снощи Рапид разгроми с 4:0 Динамо (Букурещ), а две попадения отбеляза новото попълнение Албион Рахмани. Косовският нападател откри резултата от дузпа в 35-ата минута, а в 82-ата довърши "червените кучета". Другите голове за домакините бяха дело на разван Оайда и Клаудиу Петрила.

Динамо отправи само един точен удар към противниковата врата и регистрира четвърта загуба през сезона. Отборът на Овидиу Бурка е 10-и в класирането преди останалите двубои от кръга.