Равносметката на БФ Бокс след успешното Европейско първенство в Сърбия

Ивайло Марков титуляр при загуба на УТА Арад

Българският национал Ивайло Марков игра цял мач за УТА Арад при домакинската загуба с 1:3 от ЧФР Клуж във втория кръг на румънското първенство. Марков си партнираше в центъра на защитата с бившия бранител на Ботев (Пловдив) и Септември (София) Александру Бенга. За ЧФР титуляр беше Карло Мухар, който изкара един сезон в ЦСКА - София.

В 27-ата минута Годбърг Купър овладя топката пред наказателното поле и с мощен шут я заби под гредата - 1:0 за УТА Арад. Отговорът на гостите дойде само две минути по-късно, когато Даниел Бирлигеа се оказа непокрит в близост до вратата и с технично изпълнение изравни. В 35-ата минута ЧФР получи дузпа, но Флорин Якоб отрази удара на Хефте Бетанкор. В края на полувремето Каталин Карп не се ориентира добре при едно центриране в наказателното поле и си вкара автогол.

През втората част проливният дъжд попречи и на двата отбора. Домакините на няколко пъти пропуснаха да изравнят, а в 85-ата минута резервата на ЧФР Емануел Йебоа надскочи Якоб и с глава отбеляза третия и решаващ гол за тима от Клуж.