Университатя (Клуж) с Ради Димитров не се даде на Динамо (Букурещ)

Радослав Димитров започна като титуляр и игра 90 минути за Университатя (Клуж) при равенството 1:1 срещу Динамо (Букурещ) в среща от 4-ия кръг на румънската Суперлига. Пламен Илиев остана на пейката за домакините и още не е записал мач от старта на сезона.

Около 7000 фенове в Медиаш създадоха страхотна атмосфера. Университатя създаде повече положения, но Динамо показа характер и се пребори за първа точка след завръщането си в елита.

"Червените кучета" откриха резултата в 15-ата минута с попадение на Денис Политик, който използва объркване в защитата на Университатя. След гола динамовци отстъпиха инициативата и домакините изравниха в началото на втората част, когато Богдан Ватажелю центрира от левия фланг, а Даниел Попа стреля безпощадно с глава и се разписа срещу бившия си отбор.

Ботошани остана без победа, а У Крайова 1948, който нямаше точка до момента, се измъкна от дъното в класирането. Срещата между двата тима в Ботошани завърши с успех с 1:0 за гостите. Попадението реализира Хуан Бауса в добавеното време на първата част.

Снимки: Imago