Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Ивайло Марков и компания спряха лидера ФКСБ

УТА Арад постигна престижна победа с 2:1 над ФКСБ в домакинството си от 7-ия кръг на първенството на Румъния. Ивайло Марков бе титуляр и записа пълни 90 минути за домакините, които бяха подпомогнати от факта, че съперникът им получи два червени картона в хода на мача.

ФКСБ пръв откри резултата още в 4-тата минута с попадение на Флоринел Коман.

УТА Арад обаче изравни бързо, след като получи дузпа и Андрей Фабри се разписа от бялата точка в 18-ата минута.

В 45-ата минута на първата част гостите останаха в намален състав, след като Григораш Пантеа получи втори жълт и червен картон.

С човек повече домакините се възползваха и стигнаха до пълен обрат в 61-вата минута след точен изстрел на Годбърг Купър.

В края на мача съставът от Букурещ завърши с 9 човека на терена, след като и Коман видя червения картон в ръцете на съдията.

Това бе първа загуба за сезона за ФКСБ, който обаче остава лидер в класирането с 15 точки в актива си. УТА Арад пък записа втори успех и се изкачи до 12-тата позиция със 7 точки.