След срещата на БФС с професионалните клубове

Двама от най-важните играчи на ФКСБ с травми след първия мач за сезона, капитанът "виси" за ЦСКА 1948

Съперникът на ЦСКА 1948 в Лигата на конференциите - ФКСБ, започна новия сезон по перфектен начин, след като спечели гостуването си на У Крайова 1948 с 3:1. Вицешампионът на Румъния показа много добра игра, но е възможно да плати изключително скъпо след успеха.

Двама от най-важните играчи в състава напуснаха терена принудително заради медицински проблеми. Става въпрос за капитана Дариус Олару, както и за Флоринел Коман, които взеха участие само през първото полувреме.

Съперникът на ЦСКА 1948 започна сезона ударно

Тепърва на двамата ще им бъдат направени подробни изследвания, но първите диагнози на медицинския щаб на ФКСБ не звучат добре. Олару се оплаква от болки дори при ходене и най-вероятно става въпрос за мускулно разкъсване, пише gsp.ro.

Неговото състояние обаче ще стане ясно в следващите дни, след като му бъде направен ядрено-магнитен резонанс. Ситуацията с Коман е по-добра, но и той ще премине през нужните изследвания, за да се установи колко сериозна е травмата му.

Ради Димитров: ФКСБ е фаворит срещу ЦСКА 1948

Играчът почувства болка в гърба, след като бе фаулиран от вратаря на противника Роберт Попа в наказателното поле, а след това реализира отсъдената дузпа. Той доигра полувремето, но на почивката реши да не рискува физическото си състояние и при резултат 2:0 в полза на ФКСБ той бе заменен.

Снимки: Imago