ФКСБ наказа и отбора на Милен Желев и Илия Димитров

Съперникът на ЦСКА 1948 в Лигата на конференциите - ФКСБ, продължава със силното си представяне от началото на сезона. Тимът от Букурещ постигна трета поредна победа в румънското първенство, този път с 2:0 над Оцелул. Октавиан Попеску и Андреа Компаньо бяха точни за "стелистите", а Флоринел Коман пропусна дузпа.

Милен Желев започна като титуляр за Оцелул и остана на терена до почивката, а Илия Димитров, който отнесе много критики от старши треньора Доринел Мунтяну след мача срещу Университатя (Крайова), изобщо не беше в групата. Влад Кирикеш направи повторен дебют за ФКСБ, след като се завърна в румънския гранд след 10 години зад граница.

Около 13 000 фенове в Галац изпълниха трибуните с надеждата да видят първа победа на Оцелул след завръщането на отбора в елита. Кирикеш беше доста колеблив и допусна няколко грешки, а в една ситуация почти успя да си вкара автогол. В 40-ата минута Попеску стреля технично от границата на наказателното поле и даде аванс на гостите, които преди това имаха още няколко опасни атаки.

В 58-ата минута Андрей Кордеа беше спънат в пеналта, но Релу Стоян спаси битата от Коман дузпа и запази надеждите на Оцелул за положителен резултат. В 90-ата минута Октавиан Урсу от домакините уцели напречната греда, а в ответната атака Флоринел Коман намери Компаньо и италианецът реши всичко в двубоя.

В друг мач от третия кръг Херманщат обърна с 2:1 УТА Арад. Ивайло Марков се появи като резерва в 66-ата минута за гостите, които поведоха с гол на Каталин Карп преди почивката, но през второто полувреме Даниел Параскив от дузпа и Сота Мино осигуриха трите точки на Херманщат.

Снимки: gsp.ro