Сепси загря за реванша с ЦСКА - София с убедителна победа в румънското първенство

Отборът на Сепси постигна победа с класическото 3:0 в гостуване на столичния Динамо (Букурещ) в мач от третия кръг на румънската Суперлига. Така отборът от северната ни съседка загря добре за предстоящия реванш от втория кръг на квалификациите на Лигата на конференциите срещу ЦСКА - София.

С успехът тимът на Сепси вече е трети като с равен брой точки и еднаква голова разлика с втория ЧФР Клуж, който обаче има повече отбелязани голове. Лидер е тимът на ФКСБ без загубени точки, като този тим играе с друг български представител в Европа - ЦСКА 1948.

Макар да играха преди броени дни срещу българския вицешампион, румънците демонстрираха свежест и вкараха гол още преди почивката чрез Павол Сафранко. Изразителността на успехът от своя страна бе изкована в заключителните минути на срещата. Първо Исник Алими удвои преднината на Сепси в 83-ата минута, а в добавеното време хърватският защитник Аднан Аганович оформи класиката.

Реваншът между Сепси и ЦСКА - София е на 3 август (четвъртък). Румънците имат преднина от 2:0 от първия мач.

Снимки: Gettyimages