Равенство в българския сблъсък между Оцелул и Университатя (Клуж)

Отборите на Оцелул и Университатя (Клуж) не излъчиха победител в срещата помежду си от 5-ия кръг на румънското първенство. Мачът завърши при резултат 1:1. Това бе своеобразно българско дерби, като в състава на домакините титуляри бяха Милен Желев и Илия Димитров, като първият остана на терена цял мач, а вторият записа 70 минути, преди да бъде заменен. За гостите пък пълни 90 минути записа Ради Димитров, докато Пламен Илиев изгледа мача от пейката.

Домакините пропуснаха да вземат ранна преднина, като гол на Жардан в 44-ата минута бе отменен заради фаул в атака.

В началото на втората част обаче Александър Поп все пак откри резултата в полза на Оцелул след точен изстрел в 59-ата минута.

Университатя обаче се добра до равенството в добавеното време, когато получи дузпа, а Дан Нистор отбеляза от бялата точка.

След това реми Университатя вече има 6 точки и заема 9-ото място в класирането. Оцелул остава на 13-тата позиция с 4 спечелени точки до момента.