Милен Желев с асистенция, но Оцелул отново остана без победа

Оцелул имаше аванс от два гола на почивката срещу Волунтари, но мачът помежду им от 7-ия кръг на румънската Суперлига завърши 2:2. Титуляр за домакините беше българският защитник Милен Желев. Левият бек се представи много силно и дори асистира за попадението на Александър Поп в 41-ата минута. Илия Димитров не се появи в игра за Оцелул.

Въпреки високите температури, феновете в Галац изпълниха стадиона с надеждата да видят първа победа за Оцелул след завръщането на тима в елита. Отборът на Доринел Мунтяну доминираше от самото начало и в 28-ата минута поведе от дузпа, реализирана от Юри Чизоти. Малко преди почивката Желев центрира перфектно на далечната греда към Поп и той удвои преднината на домакините.

През второто полувреме футболистите на Оцелул се отпуснаха и бяха наказани. В 77-ата минута груба грешка на защитата и вратаря Релу Стоян позволи на Андрей Думитер да върне едно попадение. Само три минути по-късно Думитер подаде на 19-годишния Андреас Ница, който се разписа за крайното 2:2.

В класирането Оцелул се намира на 11-о място с 6 точки от 7 мача, а Волунтари има 10 пункта и заема 6-ата позиция.

Другият петъчен мач противопостави У Крайова 1948 и Рапид (Букурещ). Срещата се превърна в истински спектакъл. Гостите от столицата се наложиха с 5:3 и вече са трети в подреждането, на 43 точки зад водача ФКСБ. Новото попълнение Албион Рахмани вкара два гола за Рапид, а по веднъж се разписаха Клаудиу Петрила, неостаряващият Кристиан Сапунару и Марко Дуганджич, който пропусна дузпа при 1:1.