Ковачев и Ахмат прекъснаха серията от загуби

Оренбург и Ахмат завършиха 1:1 в двубой от 16-ия кръг на руската Премиер лига. Гостите, за които титуляр беше Станислав Ковачев, прекъснаха серията си от 5 поредни загуби в първенството и се намират на 14-о място в класирането с актив от 13 точки - една по-малко от Оренбург, който е 13-и.

След нулево първо полувреме, домакините излязоха напред в 50-ата минута с точен изстрел с глава на Владимир Обухов. Четвърт час по-късно Ренато Гойкович повали в наказателното поле Хамид Агаларов, който безкомпромисно реализира отсъдената дузпа и донесе равенството на Ахмат. Ковачев остана на терена до 78-ата минута, когато беше заменен от Владислав Камилов.

Изненадата на кръга поднесе Урал, който нямаше победа в РПЛ от средата на август, но днес надви с 3:1 доскорошния водач Краснодар. Попаденията за тима от Екатеринбург реализираха Емерсон, Андрей Егорович и Алексей Каштанов. За гостите се разписа Джон Кордоба. "Биковете" пропуснаха да се върнат на върха в класирането и останаха на точка зад шампиона Зенит, който вчера разгроми с 3:0 Сочи.

Рубин затвърди възхода си с трета поредна победа в първенството. Казанци надвиха с 1:0 Факел (Воронеж) благодарение на гол на Руслан Безруков в 37-ата минута. Съставът на Рашид Рахимов вече е 7-и в подреждането с 25 точки, колкото имат още московските ЦСКА и Локомотив. Факел е 10-и с 19 точки.

Без контузения Матео Стаматов, Пари (Нижний Новгород) загуби с 0:1 гостуването си на Ростов. Максим Осипенко се разписа от дузпа в 61-ата минутаи донесе успеха на отбора, воден от Валерий Карпин. В класирането Ростов е на 10-о място с 20 точки, а Пари (НН) има 21 пункта и се намира на 9-а позиция.