Balkan Grand Prix 6

Новият нападател на Зенит започна с головете

Зенит се върна към победите в руската Премиер лига. Отборът на Сергей Семак разби с 3:0 като гост Рубин и вече е само на точка зад лидера Краснодар, който направи 1:1 срещу Ахмат на Станислав Ковачев. Гол още в дебюта си за питерци отбеляза привлеченият от Локомотив (Москва) Уилсон Исидор.

Исодор беше точен в 8-ата минута след пас на Густаво Мантуан. Французинът излезе очи в очи с Юрий Дюпин и технично стреля покрай него. В началото на второто полувреме Матео Касиера удвои аванса на Зенит и вече имат 7 попадения през сезона. Третото попадение за гранда от Санкт Петербург вкара Клаудиньо в 59-ата минута.

Направилият силен старт Урал влезе в серия от три мача без отбелязан гол. На "Екатеринбург Арена" отборът на Виктор Гончаренко завърши 0:0 с Факел (Воронеж) и заема 5-о място в класирането. Гостите остават в зоната на изпадащите, като подобно на Урал нямат попадение в последните си три срещи.

Локо (Москва) продължава да играе на приливи и отливи. "Железничарите" се провалиха в домакинството си на Оренбург - 0:2. Иван Башич (85') и Дмитрий Воробьов (90') отбелязаха головете за гостите, които се отдалечиха от дъното на класирането. Локомотив е в средата на таблицата с 12 точки.