Ковачев наказа още един от грандовете в Русия

Светослав Ковачев направи поредния си силен мач с екипа на Ахмат. След като наскоро вкара гол на Зенит за Купата на Русия, днес бившият футболист на Арда се разписа и срещу Динамо (Москва). Ковачев беше точен в 21-ата минута, а двубоят в Грозни завърши 1:1.

Динамо започна по-силно и Константин Тюкавин пропусна да открие резултата още в 3-ата минута. В средата на полувремето Евгений Харин подаде на Ковачев, който умело обработи топката и с прецизен удар не остави шансове на Антон Шунин. Малко преди почивката гостите можеха да изравнят, но Никола Муми Нгамале нацели гредата.

В 51-ата минута Битело центрира в наказателното поле и Роберто Фернандес беше точен с глава за 1:1. Ковачев остана на терена до 63-ата минута, когато вместо него влезе Мохамед Конате. Малко преди това българинът шутира опасно, но на сантиметри от целта.

В заключителните минути резервата на Ахмат Даниел Жуниор пропусна на празна врата. След това равенство отборът от Грозни е на 10-о място в класирането с 12 точки, а Динамо е 6-и с 16 пункта.

Голямата изненада днес беше разгромната победа на Криля Советов с 4:0 над Спартак (Москва). Два гола на Юрий Горошков и по един на Бенхамин Гаре и Владислав Шитов донесеоха триума на тима от Самара. С успеха Криля Советов излезе на второ място в класирането с 21 точки - три по-малко от водача Краснодар. Спартак е 5-и с 16 точки.

В друга среща от 10-ия кръг Факел (Воронеж) надви с 2:0 Сочи и се измъкна от дъното на таблицата за сметка на бившия тим на Ивелин Попов.