Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Ковачев резерва при загуба на Ахмат, зрелищно реми в дербито Спартак - ЦСКА

Светослав Ковачев се появи от пейката за Ахмат при домакинското поражение с 0:1 от Рубин в 11-ия кръг на руската Премиер лига. Българският халф замени Владимир Илин в 68-ата минута.

Ахмат създаде повече положения и трябва да съжалява, че не стигна до победата. Вместо това, в 34-ата минута Никола Чумич беше точен с добавка и донесе трите точки на гостите от Казан. Двата отбора са съседи в долната половина на класирането с по 12 точки.

Матео Стаматов игра 85 минути за Пари (Нижний Новгород), а отборът му се наложи над Криля Советов с 2:0 в приволжското дерби. Резултата откри Едгар Севикян в 13-ата минута, а в добавеното време се разписа Зе Турбо. Въпреки пораяжението, гостите от Самара са втори в таблицата с 21 точки, а Пари (НН) се изкачи на 7-ото място с актив от 17 точки.

Сблъсъкът между московските Спартак и ЦСКА не излъчи победител - 2:2. Милан Гаич на два пъти даваше преднина на "армейците", но Спартак се добра до точката с попадения на Куинси Промес и Хесус Медина. Парагваецът Медина беше привлечен преди началото на сезона именно от ЦСКА, а снощи наказа бившия си отбор с попадение в седмата минута на добавеното време. Така спартаковци събраха 17 точки и са пети в класирането, а ЦСКА е на 8-о място със същия актив, но по-лоша голова разлика.

Динамо (Москва) не успя да победи аутсайдера Факел - 0:0. Гостите от Воронеж изиграха един от най-силните си мачове през сезона и спряха динамовци, които също са сред групата от отбори с по 17 точки. Пропуски за тима от Москва направиха Константин Тюкавин, Хорхе Караскал и Муми Нганалеу.

Начело в Русия е Краснодар с 27 точки, пред Криля Советов с 21 и Зенит с 20. На четвърта позиция е Локомотив (Москва) с 19 точки. На дъното са Факел с 9 точки и Сочи с 6.