Очаквайте: Balkan Grand Prix 6

Московското дерби между Локо и Спартак остана без победител

Московското дерби между Локомотив и Спартак остана без победител. Двата руски гранда се изправиха един срещу друг в сблъсък от 14-тия кръг на Премиер лигата, а срещата на стадион "РЖД Арена" завърши при резултат 1:1.

Мачът тръгна зле за гостите от Спартак, които останаха с човек по-малко в 38-ата минута, след като Даниил Хлусевич получи директен червен картон.

Въпреки това възпитаниците на Гиейрмо Абаскал успяха първи да открият резултата. Това се случи в 53-тата минута, когато Куинси Промес получи в наказателното поле и върна за Антон Зинковский, който с удар под напречната греда бе точен за 0:1.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Локо все пак успя да възстанови равенството в 64-тата минута. Максим Глушенков проби през центъра и подаде към Артьом Дзюба, който стреля във вратата за 1:1, като това се оказа и крайният резултат в мача.

В другите срещи от кръга в неделя Краснодар спечели с 2:1 срещу Криля Советов, докато ЦСКА (Москва) надви с 3:2 Пари (Нижни Новогород).

Така Краснодар си върна лидерската позиция в класирането с 31 точки, изпреварвайки Зенит с 29. ЦСКА е на 3-тата позиция с 24 точки, а Криля Советов е 4-ти с 22. Спартак и Локо са съответно на 5-тото и 6-тото място с равен актив от по 21 точки.