Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Зенит ликува в дербито със Спартак (Москва)

Зенит спечели категорично с 3:1 голямото дерби със Спартак (Москва). Шампионите демонстрираха повече самочувствие и класа и наказаха своя съперник насред руската столица. Мачът бе от 5-ия кръг на Премиер лигата.

Уендел откри резултата за гостите в 32-рата минута с изстрел от далечна дистанция, а след това отново той бе точен в 73-ата минута, след като бе изведен на скорост в наказателното поле и хладнокръвно реализира.

Спартак успя да върне интригата в 81-вата минута, когато Александър Соболев реализира дузпа. В 94-тата минута обаче Сандер Касиера бе изпуснат от защитата на домакините в близост до вратата и оформи крайното 1:3.

В другите мачове от неделния ден Факел (Воронеж) спечели с 2:0 срещу Пари (Нижни Новогород), а Ахмат (Грозни) разби с 4:0 Оренбург.

След този кръг водач остава Краснодар, който дели първата позиция с Урал, като двата тима имат по 13 точки. Динамо (Москва) и Зенит са на 3-тото и 4-тото място с по 10 точки, докато Спартак (Москва) е 6-и с 9 точки.