Динамо (М) пропусна да се доближи до лидерите в Русия

Сочи и Динамо (Москва) направиха зрелищно равенство 3:3 в двубой от 14-ия кръг на руската Премиер лига. Гостите водеха на полувремето с 3:1, но изпуснаха победата и останаха на 5-о място в класирането с 22 точки, колкото има и Криля Советов. Сочи показа характер и беше близо до пълен обрат, но не можа да се измъкне от дъното на таблицата. Тимът на Александър Точилин е последен с 10 точки.

Ветеранът Никита Бурмистров откри за домакините в 24-ата минута, но много скоро Луис Чавес изравни. В 38-ата минута Лука Джорджевич от Сочи пропусна дузпа, а до края на полувремето Динамо нанесе двоен удар с попадения на Константин Тюкавин и Ярослав Гладишев. Джорджевич се реваншира за пропиляната дузпа с гол в 62-ата минута, а точката на Сочи донесе защитникът Ваня Дъркушич в 73-ата минута.

Стартиралият силно сезона Ростов завърши 1:1 при визитата си на Оренбург. Съставът на Валерий Карпин можеше да поведе преди почивката, но Максим Осипенко не реализира дузпа в 24-ата минута. В 71-ата Дмитрий Воробьов се разписа за Оренбург, а в 85-ата Осипенко изкупи вината си и изравни. В класирането Ростов е 11-и с актив от 17 точки, а Оренбург е на 13-ата позиция с 13 точки.

Рубин продължи възходящото си представяне в първенството с важна победа като гост на Урал. Попадението за успеха с 1:0 вкара Валентин Вада в 62-ата минута. Това беше и единственият точен удар на отбора от Казан в двубоя. Загубата остави Урал на 12-о място в подреждането с 16 точки, а Рубин събра 19 пункта и се изкачи до 9-ата позиция.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Начело в РПЛ е Краснодар с 39 точки. Шампионът Зенит е втори с 29, а на трето място е ЦСКА (Москва) с 24 точки. Криля Советов и Динамо (Москва) имат по 22 точки.