Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Ковачев игра половин час при поражение на Ахмат

Бившият халф на Арда Светослав Ковачев се появи като резерва за Ахмат при гостуването на Пари (Нижний Новгород) с 0:2 в последен мач от 4-ия кръг на руската Премиер лига. Българинът замени Бернард Бериша, но не успя да помогне на тима си, който отправи само един точен изстрел към вратата на Артур Нигматулин

Матео Стаматов не беше в групата на домакините. Неговите съотборници бяха в дъното на класирането, но със спечелените 3 точки изпревариха Ахмат и вече се намират на 10-а позиция. Резултата откри Едгар Севикян още в 57-ата минута с добавка отблизо. В края на първото полувреме се разписа и Тимур Сулейманов, който се възползва от груба грешка в защитата на Ахмат.

Начело в Русия с пълен актив от 12 точки е Краснодар. "Биковете" се надяват в следващите дни да подсилят състава си с крилото на Лудогорец Кирил Десподов. Урал е втори с 9 точки, а ЦСКА (Москва) и Спартак (Москва) имат по 8 пункта. Шампионът Зенит е в средата на таблицата с актив от 7 точки.