Краснодар удържа първото място в Санкт Петербург

Краснодар финишира полусезона в руската Премиер лига на върха в класирането, след като направи 1:1 при гостуването си на шампиона Зенит. Дербито на 15-ия кръг предложи много емоции, а "биковете" показаха, че неслучайно оглавяват таблицата от самото начало на първенството.

Отборът на Владимир Иви откри резултата в 63-ата минута с гол на Едуард Сперцян. Арменският национал се разписа за седми път през сезона. Зенит обаче отговори много бързо. В 70-ата минута Матео Касиера се възползва от подаване на Вилмар Бариос и прати топката във вратата на Матвей Сафонов. По този начин питерци останаха на две точки зад Краснодар.

на трета позиция изскочи Криля Советов. Отборът от Самара нямаше победа в 4 поредни шампионатни мача, но се справи с гостуващия Урал и събра 25 точки. Точни за успеха с 3:1 бяха Бенхамин Гаре от дузпа, Владислав Шитов и Владимир Писарский. За гостите от Екатеринбург се разписа Силвие Бегич, който е бивш футболист на Криля Советов. Юрий Газинский от Урал получи червен картон в добавеното време.

Драматична развръзка имаше в двубоя между Факел (Воронеж) и ЦСКА (Москва). "Армейците" бяха близо до трета поредна победа в РПЛ след гола на Виктор Давила в 10-ата минута. В самия край ан срещата обаче Сергей Божин донесе точката на домакините - 1:1. факел няма загуба в 6 поредни шампионатни мача, а ЦСКА пропусна да се настани еднолично на третата позиция в подреждането.

Светослав Ковачев остана на пейката за Ахмат при загубата с 1:2 от Локомотив (Москва). "Железничарите" се оказаха догонващи в 66-ата минута, когато Мохамед Конате реализира дузпа. Последва силен домакински натиск и в 80-ата минута Максим Глушенков възстанови равенството, а в следващата атака Тимур Сюлейманов донесе така важната победа на Локо и изкачи тима на 5-о място в таблицата. Ахмат е 14-и.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Днес са мачовете Пари (Нижний Новгород) - Балтика, Динамо (Москва) - Оренбург, Сочи - Рубин и Спартак (Москва) - Ростов.