Шампионът Фарул спря възхода на Милен Желев и компания

Новакът в румънската Суперлига Оцелул нямаше загуба в 8 поредни мача, но отстъпи с 0:1 у дома на шампиона Фарул (Констанца). Българският защитник Милен Желев се появи като резерва в 60-ата минута за тима от Галац.

Оцелул създаде повече положения, но най-чистите от тях бяха пропуснати от Кехинде Фатай. Така се стигна до 79-ата минута, когато Константин Будеску центрира от корнер, а Йонуц Ларие се разписа с глава и донесе трите точки на Фарул.

В другата неделна среща Динамо (Букурещ) и ЧФР Клуж не се победиха - 1:1. По този начин ЧФР не успя да се доближи само на точка до водача в класирането ФКСБ. Динамо пък остана на предпоследното 15-о място в класирането и ще се бори със зъби и нокти да не изпадне, след като от този сезон се завърна в елита.

"Червените кучета" излязоха напред още в 10-ата минута. Точен беше Хаким Абдала след асистенция на бившия футболист на Локомотив (Пловдив) Кристиан Илич. ЧФР Клуж стигна до равенството в 58-ата минута с попадение на Даниел Бирлигеа