ФКСБ стъпи накриво срещу тима на Пламен Илиев и Ради Димитров

Водачът в румънското първенство ФКСБ изненадващо не успя да победи Университатя (Клуж) в среща от 11-ия кръг на румънското първенство. Мачът приключи 2:2, като "студентите" стигнаха до точката с гол на Богдан Митреа в 88-ата минута. За гостите не играха Пламен Илиев и Радослав Димитров.

Началото беше за ФКСБ. Още в 8-ата минута грандът от Букурещ поведе след комична грешка на противниковия вратар Андрей Горчеа. Джойским Дауа се възползва от суматохата в наказателното поле и с глава прати топката в мрежата. В 26-ата минута ветеранът Дан Нистор технично се освободи и стреля в долния десен ъгъл на вратата за 1:1.

ФКСБ излезе напред за втори път в 39-ата минута. 24-годишният халф беше точен с добавка след нова неособено убедителна намеса на Горчеа.

През второто полувреме положения имаше и пред двете врати, но гол падна само в тази на домакините. Това стана в 88-ата минута след центриране на Нистор от корнер и удар с глава на Митреа.

В класирането ФКСБ води с 4 точки пред ЧФР Клуж, но има и мач повече. Университатя (Клуж) е на 11-о място в подреждането.

Снимки: gsp.ro