Северозападна Трета лига: Севлиево - Академик (Свищов) 1:0

Положението за тима на Малинов вече изглежда неспасяемо

Кортрийк загуби с 2:4 на собствен терен от РВД Моленбек и значително намали шансовете си да оцелее в Юпилер лигата на Белгия. Отборът на Кристиян Малинов остана на дъното след изиграването на първите три мача в групата на борещите се за оставане. Българският халф отново не беше в групата за двубоя.

В може би най-важния си мач от началото на сезона Кортрийк игра изключитело слабо и още до средата на първото полувреме изоставаше с 0:3. Попаденията за гостите от Брюксел отбелязаха Махтар Гай, Давид и Карлуш Алберто от дузпа.

В 37-ата минута Тиери Амброуз върна един гол, а в 66-ата след негов пас Айзък Дейвис намали на 2:3. Гостите обаче затвърдиха успеха си с точен изстрел на Джеф Рене Аделаид в добавеното време.

РВ Моленбек събра 30 точки, а лидер в подреждането е Шарлероа с 36. Отборът на Жереми Петрис победи с 1:0 Ойпен, който има 25 точки и, подобно на Кортрийк, се нуждае от чудо в оставащите три мача, за да се спаси.

В Шампионската група Брюж постигна много ценна победа с 2:1 като гост на Роял Юнион СЖ и излезе на второ място в класирането. Попаденията за "синьо-черните" вкараха Хуго Ветлесен в 52-ата минутаи Бьорн Мейер в 74-ата. Между двата гола Ветлесен получи червен картон, а в края камерън Пуертас намали за домакините.

Брюж събра 36 точки, а Роял Юнион СЖ е трети с 35. Начело с 38 точки е Андерлехт, въпреки поражението с 1:2 от Генк.

В другата неделна среща шампионът Роял Антверп спечели с 1:0 визитата си на Серкъл Брюж и с актив от 29 точки заема петата позиция. Успеха за тима на Марк ван Бомел донесе Чидера Еюке в 66-ата минута.