Вестерло и Йорданов се сгромолясаха след преднина от два гола

Отборът на Вестерло загуби с 2:3 гостуването си на Мехелен от 3-тия кръг в плейофа за участие в Лигата на конференциите. Гостите водеха с два гола на полувремето, но през втората част се громолясаха и допуснаха обрат. Сериозна вина за това има Ромео Вермон, който си изкара червен картон в самия край на първата част.

В игра за Вестерло се появи и българинът Едисон Йорданов, който влезе от пейката в добавеното време на мястото на Тур Роменс.

Гостите взеха комфортна преднина с два бързи гола през първата част, дело на Хосимар Алкосер в 26-ата и Ромео Вермон в 28-ата минута.

През второто полувреме обаче Мехелен направи обрат, благодарение на Елиас Кобо в 56-ата, Ислам Слимани в 66-ата и автогол на Равил Тагир в 93-тата минута.

С тази победа Мехелен е на 2-рото място във временното класиране в групата с 29 точки. Вестерло пък допусна трета поредна загуба и заема 6-ата позиция с 15 точки.