Жереми Петрис блесна с аистенция срещу тима на Еди Йорданов

Без Едисон Йорданов, който в пети пореден мач остана неизползвана резерва, Вестерло загуби с 0:1 домакинството си на Шарлероа от 28-ия кръг на белгийското първенство. За гостите титуляр беше бившият футболист на Левски Жереми Петрис, който дори асистира за гола на Парфе Гиягон.

Първото полувреме беше равностойно и пред двете врати нямаше почти никакви положения. След почивката Вестерло взе иницитивата, но в 65-ата минута пробив и центриране на Петрис завършиха с точен изстрел на резервата Гиягон. Това се оказа и единственото попадение в мача.

В оставащото време Шарлероа устиска минималната си преднина и прекъсна поредицата от лоши резултати в последните седмици. Отборът на Петрис е 11-и в класирането с 28 точки, а Вестерло има 29 и се намира на 10-ата позиция.

Начело в Юпилер лигата е Роял Юнион СЖ с 65 точки, следван от Андерлехт с 57 и Брюж и Роял Антверп с по 45.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!