Андерлехт оглави класирането в Белгия

Андерлехт е новият лидер в белгийското първенство. Грандът от Брюксел надви с 1:0 действащия шампион Роял Антверп на старта на пейофите за титлата и излезе с точка преди досегашния водач Роял Юнион СЖ, който е с мач по-малко.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Килиан Сардела в 52-ата минута. Защитникът на домакините беше точен след асистенция на Марио Струйкенс. Роял Антверп игра в намален състав от 43-ата минута, когато червен картон получи Оуен Вайндал.

Андерлехт спечели 7 от 8 последните си 8 мача и е в най-добра форма от всички тимове в Юпилер Про Лигата. Роял Антверп е 4-и в подреждането.

Утре Роял Юнион Сж ще гостува на Генк, а Брюж ще играе срещу градския си съперник Серкъл Брюж.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!