Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Малинов не получи шанс при поредната загуба на Кортрийк

Кристиян Малинов не игра за Кортрийк при гостуването на Мехелен, загубено с 0:3. Българският халф не взе участие в трети пореден мач, а тимът му регистрира трето поредно поражение и е закотвен на дъното в белгийската Юпилер Про Лига с 18 точки.

Бил Антонио даде преднина на Мехелен в 31-ата минута. Десетина минути преди края Том Вандеберхе си вкара автогол, а в добавеното време Билал Бафдиди оформи убедителния успех на домакините.

Загуба претърпя и Вестерло на Едисон Йорданов. Родният национал остана на пейката в гостуването на Сент Трюйден, завършило 1:0 в полза на домакините. Попадението реализира Риотаро Ито в 37-ата минута. Като цяло срещата беше равностойна, но Вестерло не се възползва от положенията си и заема 10-а позиция във временното класиране.

В друг двубой в събота Моленбек и Льовен направиха 1:1, а днес е голямото дерби между Брюж и Андерлехт. Водачът в подреждането Роял Юнион Сж пък ще посрещне Стандард (Лиеж).

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!