Тимът на Едисон Йорданов изпусна спечелен мач

Едисон Йорданов отново не се появи в игра за Вестерло, а отборът му направи 1:1 у дома срещу Генк в среща от последния 30-и кръг на редовния сезон в белгийското първенство. Домакините могат да съжаляват, защото играха с човек повече от средата на второто полувреме и откриха резултата с гол на Равил Тагир, но позволиха да се стигне до изравняване. Попадението за Генк вкара Брайън Хейнен в 87-ата минута.

Вестерло прекъсна серията си от три поредни загуби и се намира на 11-о място в класирането с 30 точки. Генк затваря първата шестица с 47 точки. Толкова има и Гент, който разгроми с 5:0 Шарлероа на Жереми Петрис, но не успя да се нареди сред отборите, които ще спорят за титлата.

Вестерло ще участва в плейофите за участие в Лигата на конференциите. Отборът на Едисон Йорданов изпревари с точка Льовен и Шарлероа, който остана в последната четворка и ще се бори за оцеляването си в Юпилер лига. Кортрийк на Кристиян Малинов също е сред застрашените от изпадане.

В дербито между шампиона Роял Антверп и Роял Юнион СЖ не беше излъчен победител - 1:1. Густаф Нилсон даде преднина на гостите в 72-ата минута, малко след като Коки Мачида получи червен картон и ги остави в намален състав. Роял Антверп се добра до равенството с попадение на Жирано Керк в добавеното време и е трети в класирането с 52 точки. Роял Юнион СЖ е начело със 70 точки, следван от Андерлехт с 63.

Четвъртият Брюж изненадващо допусна обрат при гостуването си на Сент Трюйден. "Синьо-черните" отстъпиха с 1:2 и не можаха да изместят Роял Антверп от третата позиция. Място в топ 6 намери и Серкъл Брюж, който срази с 4:0 най-слабия отбор в първенството РВД Моленбек.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!