Най-висока позиция в ранглистата на ФИФА: 1 (ноември 2015 - март 2016, септември 2018 - март 2022)
Най-ниска позиция в ранглистата на ФИФА: 71 (юни 2007)
Площ: 30 528 км2
Столица: Брюксел
Валута: Евро
Официален език: Френски/холандски/германски

Белгийският национален отбор съществува от 1904 г. насам. Най-големите му успехи са бронзовите медали от 2018 г. като трети в Русия и четвърто място в Мексико през 1986 г. Отделно тимът има финал на ЕП през 1980 г. и златни медали от Олимпийските игри през 1920 г. "Червените дяволи" се гордеят също така и с четири победи над действащи световни шампиони - 2:0 над ФРГ (1954), 5:1 над Бразилия (1963), 1:0 над Аржентина (1982) и 2:1 над Франция (2002).

Един от най-силните периоди на белгийския представителен тим е между 1980 и 2002 г. На Евро 1980 отборът завършва втори, след което в продължение на няколко години се превръща във фактор под ръководството на Ги Тис. Между 1982 и 2002 г. съставът се класира за шест поредни Мондиала. На шампионата в Мексико през 1986 г. "червените дяволи" стигат до полуфиналите, където са елиминирани от бъдещия първенец Аржентина. След това отборът губи и малкия финал срещу Франция, с което завършва на четвърта позиция.

Сред най-именитите играчи от този период са Ян Кулеманс, Люк Нилис, Енцо Шифо, Ерик Геретц, вратарите Жан-Мари Пфаф и Мишел Прюдом и др. След това следва спад в представянето на Белгия, за да се стигне чак до класирането за СП в Бразилия - първото за отбора от 2002 г. насам.

Големите съперничества на Белгия са със съседите Нидерландия и Франция. Срещу "лалетата" те имат 41 победи и 55 загуби. Сблъсъкът с Франция е с прякор "Приятелски мач". В него белгийците имат предимство, като са записали 30 победи срещу 26 за "петлите".

На бразилска земя през 2014-а белгийците печелят и трите си мача от групата с по 1:0. На 1/8-финалите успяват да отстранят САЩ след продължения. На 1/4-финала “червените дяволи” падат от Аржентина. През 2018 г. Белгия завършва трети в Русия, като губи полуфинала от бъдещия първенец Франция, а след това надвива Англия в малкия финал. Третото място е най-голямото постижение на тима на световни първенства.

Въпреки че Белгия впечатлява по време на квалификациите за Евро 2020, самият турнир се превръща в разочарование. Тимът на Роберто Мартинес преминава групата си след три победи, трудно отстранява Португалия на осминафиналите и отпада от Италия на четвъртфиналите. През 2021 г. "червените дяволи" стигат до полуфиналите във второто издание на Лигата на нациите, а там са победи с 3:2 от Франция. След това губят и малкия финал с 1:2 от Италия.

На Мондиала в Катар през 2022 г. Белгия стартира с победа с 1:0 над Канада. Последва обаче шокираща загуба с 0:2 от Мароко и равенство 0:0 с Хърватия. “Червените дяволи” отпадат още в груповата фаза за първи път от 1998 г. След разочарованието селекционерът Роберто Мартинес обяви, че напуска поста си. Той бе заменен от Доменико Тедеско.