Брюж ликува в дербито с Андерлехт

Брюж записа убедителен успех с 3:1 над Андерлехт в дербито от 2-рия кръг на шампионския плейоф в първенството на Белгия. Успехът бе изключително ценен за домакините, които се върнаха в борбата за титлата, спирайки устрема на своя съперник.

Брандон Мехеле откри резултата за Брюж още в 3-тата минута, а след това на два пъти се разписа Рафаел Ониедика в 61-вата и 89-ата минута. За гостите точен бе Андерс Дрейер в 91-вата минута.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

С този успех Брюж събра актив от 30 точки и заема 4-тото място във временното класиране. Андерлехт засега остава лидер с 35 точки.

Междувременно Кортрийк стигна до равенство 1:1 в гостуването си на Ойпен в битката за оцеляване, а Вестерло загуби тежко с 0:3 домакинството си на Гент в плейофа за Лигата на конференциите. Българите Кристиян Малинов и Едисон Йорданов обаче останаха на резервните скамейки на своите отбори и не се появиха в игра.