Турнир на талантите U14 : Зона Варна - Зона Велико Търново /Почивка/

Болоня затвърди силната си домакинска форма

Болоня се доказа като един от най-силните домакини в Серия "А". Тимът на Тиаго Мота победи с 2:0 Торино и вече е 5-и в класирането, изпреварвайки Аталанта и Фиорентина. Попаденията отбелязаха Джовани Фабиан в 56-ата минута и  Джошуа Зиркзее в 90-ата.

Гостите от Торино имаха сериозни претенции към съдийството. Още в началото попадение на Никола Влашич беше отменено заради засада, а в края "биковете" оспорваха гола на Зиркзее. В класирането Торо е на 12-о място с 16 точки.

Фабиан отправи първия удар към една от двете врати още във 2-ата минута, но топката мина встрани от целта. Гостите отговориха с точен изстрел на Влашич от границата на наказателното поле, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради засада на Дуван Сапата, който пречеше на вратаря Лукаш Скорупски.

Торино действаше по-организирано, а Влашич постоянно тормозеше защитата на Болоня. След нарушение срещу хърватина Рикардо Калафиори не получи жълт картон и реферът Андреа Коломбо си навлече гнева на гостите. В края на полувремето Болоня направи няколко добри атаки, но без да затрудни сериозно Лука Гемело.

В 56-ата минута Сам Бойкема подаде на Фабиан, който преодоля Гемело и изведе Болоня напред. 20-годишният халф стана най-младият халф с поне два гола през сезона. Домакините се прибаха в половината си и рядко атакуваха. Торино пропусна шансовете си, а в заключителните минути Зиркзее се възползва от пас на Хараламбос Ликоянис и успокои феновете на "Ренато Дал'Ара".

Снимки: Gettyimages