Равенство в дербито между Ювентус и Интер остави "нерадзурите" на върха в Серия "А"

Отборите на Ювентус и Интер завършиха при резултат 1:1 на „Алианц Стейдиъм“ в Дербито на Италия от 13-ия кръг на Серия "А". И двете попадения дойдоха през първото полувреме, като Душан Влахович даде преднина на "бианконерите" с гол в 27-ата минута, а в 33-тата Лаутаро Мартинес изравни за "нерадзурите", които с това реми запазиха първото си място в класирането.

Масимилиано Алегри предприе три промени в стартовия си състав след успеха с 2:1 над Каляри. Наставникът реши да не рискува с включването на Мануел Локатели, който имаше физически проблеми през последните дни, и така даде шанс за изява на Ханс Николуси Кавилия, за когото това беше първи шампионатен мач като титуляр за "бианконерите". Адриен Рабио също се завърна в средата на терена за сметка на Фабио Мирети, и то с капитанската лента. В атака Душан Влахович беше предпочетен пред Мойс Кийн за партньор на Федерико Киеза.

От друга страна, Симоне Индзаги извърши само една промяна в своите 11 в сравнение с победата с 2:0 над Фрозиноне. Тя беше продиктувана от контузията на Алесандро Бастони, който беше заместен от Стефан де Фрай. Нападателният тандем както обикновено беше оформен от Маркюс Тюрам и капитана Лаутаро Мартинес

Непосредствено преди началото на мача Рабио и Лаутаро направиха кратки изявления като част от кампанията на Серия "А" срещу насилието над жените. Още в първите секунди на срещата Андреа Камбиазо опита воле, което се оказа разочароващо. Малко след това отговори с удар с глава на Тюрам при центриране от фал, но топката отиде в ръцете на Войчех Шчесни. В 15-ата минута Киеза получи възможност да стреля, но прати топката покрай вратата. Последваха удари на Лаутаро и Хакан Чалханоолу, като първият беше уловен, а другият беше нeточен. В 23-тата минута аржентинецът направи нов пропуск.

В 27-ата минута Влахович отне топката от Дензъл Дъмфрис в средата на терена и я подаде на Киеза. Италианският национал направи рейд и нахлу в наказателното поле, след което върна топката на сърбина, който със своя шут по земя откри резултата в полза на "бианконерите". Четири минути след това Николо Барела не успя да изравни със своя изстрел. Все пак "нерадзурите" възстановиха равенството още в 33-тата минута. Тогава те направиха бърза атака по десния фланг, като Тюрам пусна пас към Лаутаро, който с удар по земя прати топката в мрежата за 1:1. В оставащите минути преди почивката нападателят и Федерико Гати направиха неуспешни опити да дадат аванс на своите отбори.

Втората част започна с удар с глава на Тюрам, който не беше проблем за Шчесни. Това се оказа и единственото голово положение след почивката, като двата отбора се стараеха да не допуснат ново попадение, вместо да създават опасности за победен гол, така че закономерно завършиха наравно.

Така Интер остана на върха в класирането с актив от 32 точки, запазвайки преднината си от два пункта пред втория Ювентус.

ЮВЕНТУС - ИНТЕР 1:1

1:0 Влахович (27')

1:1 Лаутаро (33')

Ювентус: Шчесни, Гати, Бремер, Ругани, Камбиазо, Маккени, Николуси Кавилия, Рабио, Костич, Киеза, Влахович

Интер: Зомер, Дармиан, Де Фрай, Ачерби, Дъмфрис, Барела, Чалханоолу, Мхитарян, Димарко, Тюрам, Лаутаро

Снимки: Imago