Сасуоло надви като гост Емполи в луд мач със седем гола

Сасуоло надви с 4:3 като гост Емполи в истински голов спектакъл от 13-тия кръг на Серия “А”. Доменико Берарди се отчете с два гола за “неровердите” (66’-дузпа, 90+2’), като вкара и победното попадение за тима си. Емполи пък на два пъти успяваше да изравни, но в крайна сметка остана с празни ръце.

Мачът започна ударно, след като паднаха цели четири гола в първия половин час. Oще в 3-ата минута Матия Вити от Сасуоло препъна Николо Камбиаги и реферът посочи бялата точка. Голмайсторът на Емполи Франческо Капуто изпълни дузпата безпроблемно - 1:0. Радостта на домакините обаче трая само осем минути. След центриране от корнер Андреа Пинамонти се ориентира най-бързо и отбеляза с глава, с което възстанови равенството. В 22-рата минута “неровердите” сътвориха пълен обрат. Жереми Толян центрира чудесно отдясно и бразилецът Матеус Енрике с глава направи 1:2 за Сасуоло. Емполи обаче успя да изравни след половин час игра. Джакопо Фацини се пребори с няколко футболисти на гостите и с чудесен удар от дистанция направи безпомощен Андреа Консили - 2:2.

През второто полувреме Сасуоло отново успя да поведе. Матео Канчелиери от домакините наруши правилата срещу Жереми Толян в собственото си наказателно поле и след намеса на ВАР реферът отсъди дузпа, която Доменико Берарди превърна в гол и върна аванса на “неровердите”. Емполи обаче не се предаде и успя отново да изравни четири минути преди края на редовното време. Резервата Матия Дестро центрира, а друга резерва - Емануел Джеси стреля опасно, но шутът му срещна напречната греда след намесата на Консили. Друг играч дошъл от пейката - Виктор Коваленко, обаче бе най-съобразителен и с добавка изравни - 3:3.

И когато изглеждаше, че Емполи ще измъкне точката, Сасуоло отново вкара чрез Доменико Берарди. Във втората минута на продължението той засече от воле центриране на Матиас Виня, а топката рикошира в бранител на домакините  и влетя за четвърти път в мрежата на Етрит Бериша, с което се оформи и крайния резултат.

Така след това голово шоу Сасуоло прекъсна негативната си серия от шест мача без победа и се изкачи на 13-о място с 15 точки. Емполи пък остава в зоната на изпадащите с 10 пункта.