Очаквайте в 11:00 БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Наполи се върна към победите в повторния дебют на Мадзари

Отборът на Наполи записа трудна победа с 2:1 при гостуването си на Аталанта в двубоя помежду им от 13-ия кръг на Серия "А". Така италианският шампион се завърна на победния път в повторния дебют на Валтер Мадзари начело на тима, след като в последните два мача под ръководството на Руди Гарсия “партенопеите” направиха изненадващо реми 1:1 с Унион (Берлин) в Шампионската лига и допуснаха още по-шокираща загуба с 0:1 от Емполи.

Първото полувреме премина под контрола на гостите. В 35-ата минута те решиха, че са повели чрез гол на Амир Рахмани, но той беше отменен от ВАР поради засада. Все пак в 44-тата минута те наистина взеха аванс, след като Хвича Кварацхелия се разписа с глава след центриране на капитана Джовани Ди Лоренцо. Бергамаските обаче стартираха втората част по-силно, като в 53-тата минута Адемола Луукман изравни също след удар с глава, възползвайки се от центриране на Ханс Хатебур. Така се стигна до 79-ата минута, когато неаполитанците отнеха топката след грешка на противниковия вратар. Това даде възможност на завърналия се в игра като резерва Виктор Осимен да насочи топката към появилия се също от пейката Елиф Елмас, който с шут по земя отбеляза победното попадение в двубоя.

Така Наполи се изкачи на третото място в класирането с актив от 24 точки, докато Аталанта е на петата позиция с 20 спечелени пункта.

Снимки: Imago