БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Фрозиноне съсече Дженоа с късен гол

Отборът на Фрозиноне записа драматичен успех с 2:1 над гостуващия Дженоа в двубоя помежду им от 13-ия кръг на Серия "А". Това е трета поредна домакинска победа за „канарчетата“ в първенството с този резултат. „Грифоните“ пък допуснаха трето поредно поражение в шампионатна визита.

В 34-тата минута Матиас Соуле пробва шут от дистанция и успя да даде аванс на домакините, след като противниковият вратар Хосеп Мартинес не се намеси достатъчно добре. Само четири минути по-късно Руслан Малиновский възстанови равенството с невероятен изстрел от голямо разстояние. В 67-ата минута украинецът можеше да отбележи още един впечатляващ гол, но при неговия пряк свободен удар топката срещна гредата. В 85-ата минута ВАР прегледа ситуация за възможна дузпа за игра с ръка на Раду Драгусин, но наказателен удар в полза на „джалоадзурите“ не последва. В добавеното време те все пак стигнаха до победно попадение, дело на Иларио Монтериси след асистенция на Марко Брешианини.

Така Фрозиноне се изкачи на 10-ата позиция в класирането с 18 точки, колкото имат още три отбора. Дженоа е на 15-ото място с 14 пункта, какъвто е активът и на 14-ия Лече.

Снимки: Imago