Каляри и Монца разделиха точките

Каляри и Монца завършиха наравно 1:1 в мач от 13-ия кръг на Серия А. Алберто Досена (10’) откри през първата част за момчетата на Клаудио Раниери, но Мирко Марич (61’) донесе точката за гостите през второто полувреме.

Срещата стартира отлично за домакините, които още в 10-ата минута бяха близо до гол, когато Николас Виола успя да си намери място около границата на наказателното поле и стреля, но Микеле Ди Грегорио спаси. Това доведе до корнер и именно при лошото изчистване на отбраната на гостите Алберто Досена изстреля топката в мрежата за 1:0. В 23-ата минута възпитаниците на Клаудио Раниери имаха сериозни претенции за игра с ръка в пеналта на гостите, но съдията даде знак играта да продължи.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В 38-ата минута Самуеле Бириндели направи добър пробив в и стреля много опасно в опит да изравни, но Симоне Скофет спаси. Гостите от Монца имаха хубав опит да изравнят и в 52-ата минута, но Дани Мота нацели напречната греда. Точно след изминаването на час игра Йоргос Кириякопулос центрира от ъглов удар и Мирко Марич засече с глава топката в мрежата за 1:1. Футболистите на Каляри отново имаха претенции за дузпа само няколко минути след това, но Матео Маркети за втори път в срещата не ги уважи. Пет минути преди края на двубоя пък гостите от Монца можеха да стигнат до победата, но нова добра намеса на Скофет запази равенството в срещата.

По този начин двата тима макар и с равенство продължиха сравнително положителните си серии, като всеки от тях има само по една загуба в последните си пет срещи. Каляри продължава да е в зоната на изпадащите, макар вече да са с равни точки с Емполи, който е точно над чертата. Монца пък е в края на горната половина на таблицата със своите 18 пункта.

Снимки: Gettyimages