Рома записа нов домакински успех и достигна впечатляващ брой голове в Серия "А"

Отборът на Рома записа успех с 3:1 над гостуващия Удинезе в двубой от 13-ия кръг на Серия "А". Така „вълците“ постигнаха седма поредна домакинска победа във всички турнири.

В 20-ата минута Пауло Дибала центрира от пряк свободен удар, а Джанлука Манчини откри резултата в полза на „джалоросите“ с изстрела си с глава. В 57-ата минута Флориан Товен засече с глава центриране на Мартин Пайеро и така възстанови равенството. В 81-вата минута след прекрасна многоходова комбинация Дибала върна преднината на своя тим с удар по земя. Това се оказа гол №4500 за Рома в италианския елит. В последната минута на редовното време Стефан Ел Шаарауи с техничен шут оформи крайното 3:1.

С тази победа Рома се изкачи на петото място в класирането с актив от 21 пункта или само на три от четвъртия Наполи. Удинезе пък остана на 16-ата позиция с 11 точки или едва на една от зоната на изпадащите.

Снимки: Imago