Малинов и компания не мърдат от последното място

Кристиян Малинов се завърна сред титулярите на Кортрийк, след като пропусна един мач заради наказание, но отборът му претърпя тежка домакинска загуба с 0:3 от Мехелен и остана на дъното в класирането на белгийското първенство. Котрийк има само 9 точки, а освен това е отбелязал най-малко голове и е допуснал най-много от всички тимове в дивизията.

Гостите поведоха още в 6-ата минута с попадение на Норман Басет, а в 16-ата Роб Схооф увеличи аванса им. Точка на спора сложи Керим Мрабти в 79-ата минута. През второто полувреме Малинов отправи нелош удар към вратата, пазена от Гаетан Куке, но стражът на Мехелен внимаваше.

Водачът Роял Юнион СЖ не можа да запише девета поредна победа в първенството. Тимът от Брюксел стигна до 1:1 при гостуването си на третия Гент. Домакините взеха преднина с попадение от дузпа на Жулиен де Сарт в 45-ата минута, а Роял Юнион СЖ изравни малко след почивката с точен удар на Камерън Пуертас.

Колебливо представящият се от началото на сезона Брюж показа, че играе по-сполучливо на чужд терен. Съставът на Рори Дейла спечели с 1:0 срещу Льовен и вече е седми в подреждането с 13 точки. Единственото попадение в двубоя реализира юношата на Барселона Феран Жутгла в края на първата част.

Андерлехт трябваше да прави обрат в градското дерби срещу РВД Моленбек. Отборът на Браян Ример се наложи с 2:1 и вече е само на 4 точки зад Роял Юнион СЖ. Ветеранът Ксавие Марсе изненадващо откри в полза на гостите в 16-ата минута, но през второто полувреме Андерлехт взе своето. Андерс Дрейер изравни в 74-ата минута от дузпа, а успеха донесе резервата Луис Васкес в последните секунди.