Едисон Йорданов не влезе при атрактивно равенство на Вестерло

Вестерло и Сент Трюйден завършиха 3:3 в мач от 14-ия кръг на белгийското първенство. Домакините водеха с 2:1 на почивката, но допуснаха обрат, преди да стигнат до точката в добавеното време.

В последните седмици Вестерло стабилизира изявите си и се опитва да се измъкне от зоната на изпадащите. В миналия кръг тимът победи с 2:0 Льовен, а при успех днес щеше да изпревари бившия отбор на Кристиян Малинов.

Едисон Йорданов остана на пейката и не е играл от равенството срещу Моленбек (1:1) на 21 октомври.

Ерик Бока даде преднина на Сент Трюйден в 5-ата минута, а Вестерло изравни в 15-ата чрез Емин Байрам. В 33-ата минута Николас Мадсен вкара втори гол за домакините. Четвърт час преди края Абубакари Койта реализира дузпа за 2:2. Отново той беше точен и доближи гостите до трите точки, но в добавеното време Матия Фриган спаси Вестерло.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Водач в Юпилер лигата е Роял Юнион СЖ с 31 точки, следван от Андерлехт с 27 и Гент с 26. Челната шестица допълват Гент, Серкъл Брюж и Генк.