Очаквайте: Balkan Grand Prix 6

Едисон Йорданов с жълт картон при драматично равенство на Вестерло

Генк и Вестерло направиха зрелищно 3:3 в среща от 9-ия кръг на белгийската Юпиер Про Лига. Титуляр за гостите беше Едисон Йорданов, който получи жълт картон и 31-ата минута, а в 59-ата отстъпи мястото си на Тур Роменс.

Колумбиецът Даниел Муньос откри за Генк още в 10-ата минута, а в 19-ата Лукас Стасан изравни. В самия край на първото полувреме Жорис Куабмре върна аванса на домакините, но Кристофър Бонсу Баа получи червен картон и това усложни задачата на тима, воден от Вутер Вранкен. В 50-ата минута Джоузеф Пейнтсил направи резултата 3:1, но с попадения на Стасанс (60') и Роменс (89') Вестерло стигна до точката.

Отборът на Едисон Йорданов все още няма победа и е на дъното в класирането с едва 3 точки. Роял Юнион СЖ победи с 3:1 Шарлероа и събра 19 точки, като дели лидерската позиция с Гент, който стигна само до 1:1 при визитата си на РВД Моленбек. Трети е Андерлехт с 18, а Брюж е 4-и с 18, след като днес направи 1:1 у дома със Сент Трюйден.