Малинов с жълт картон при тежка загуба на Кортрийк

Бившият халф на ЦСКА - София Кристиян Малинов игра цял мач за Кортрийк, който допусна поражение с 0:3 от Генк в 12-ия кръг на белгийското първенство. Българинът получи жълт картон в края на първото полувреме, а отборът му е на предпоследното 17-о място в класирането с 8 точки.

Домакините удържаха натиска на Генк до почивката, но след нея нямаха сили да се противопоставят. Толуваласе Арокадаре откри резултата в 55-ата минута, а останалите два гола за гостите бяха дело на Джоузеф Пейнтсил и Даниел Муньос

Едисон Йорданов не беше в групата на Вестерло за домакинството на Роял Юнион СЖ. Отборът на българския национал загуби с 1:3 и се намира на дъното в таблицата със 7 точки.

В дербито на кръга Брюж се наложи с 2:1 на Роял Антверп. Юношата на Барселона Феран Жутгла даде преднина на домакините, Джордж Иленихена изравни, а в 90-ата минута Ханс Ванакен донесе трите точки на Брюж след асистенция на бившия нападател на Лудогорец Игор Тиаго.

Гент нямаше особени проблеми у дома срещу Стандард (Лиеж) и спечели с 3:1. И двата тима пропуснаха по една дузпа при 0:0, а Гент вкара три гола за 7 минути в края на първото полувреме и на практика уби интригата. Почетното попадение за гостите рализира Вилфред Канга, който също се провали от бялата точка в заключителните минути на срещата.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Начело в класирането е Роял Юнион СЖ с 28 точки, пред Андерлехт с 24 и Гент с 23.