Тежко поражение за Малинов срещу бившия му отбор

Кристиян Малинов за първи път започна като титуляр за Кортрийк. Българският халф игра цял мач при гостуването на бившия му отбор Льовен, загубено с 0:3. Бившият футболист на Литекс и ЦСКА - София получи жълт картон още в 19-ата минута, но като цяло игра силно и често се включваше в атаките на тима си.

Малинов имаше възможност да се разпише в началото, но ударът му с глава беше слаб. В 40-ата минута Федерико Рика даде преднина на Льовен, а малко по-късно Малинов центрира към свой съотборник, който не успя да прати топката в мрежата.

В 53-ата минута Жоел Шинтиен вкара втори гол за Льовен, а в 59-ата Юсеф Мазиз реши всичко в полза на домакините, които са 12-и в класирането с 5 точки. Кортрийк има само 1 точка в актива си и е на дъното в таблицата заедно с Вестерло на Едисон Йорданов.

Начело в Юпилер Про Лигата е Андерлехт с 12 точки, пред Брюж, Гент и Ойпен с по 10 пункта.