Вестерло загуби като гост, Йорданов с жълт картон

Вестерло загуби с 1:2 гостуването си на Серкъл (Брюж) от 6-ия кръг на първенството на Белгия. Българският национал Едисон Йорданов бе титуляр за гостите, но получи жълт картон и бе заменен в 80-ата минута.

Домакините взеха преднина от два гола, благодарение на Ахуеке Денке, който се разписа в 45-ата и 70-ата минута на двубоя.

Вестерло успя да стигне само до почетно попадение в добавеното време на мача, дело на Матия Фриган.

След тази победа Серкъл (Брюж) излезе начело в класирането с 12 точки. Вестерло пък продължи с лошите си изяви, допускайки пета поредна загуба и се намира на предпоследното 15-о място с 1 точка до момента.