Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Гол на Едисон Йорданов не стигна на Вестерло срещу Андерлехт

Андерлехт победи Вестерло с 2:1 в домакинството си от 4-тия кръг на първенството на Белгия. Българският национал Едисон Йорданов отбеляза гола за гостите. Той се появи като смяна на полувремето и бе точен в 80-ата минута, но тимът му не успя да стигне до нещо повече от почетна загуба.

Още от началото срещата не тръгна добре за Вестерло, който получи гол още в 1-вата минута. Точен бе Каспер Долберг.

В 71-вата минута Ян Вертонген удвои преднината на Андерлехт.

В 80-ата минута Едисон Йорданов се възползва от асистенция на Юсуке Мацуо и прати топката във вратата на домакините. До края обаче Вестерло не успя да стигне до второ попадение и трябваше да преглътне загубата.

Така Вестерло остава без победа от началото на сезона и заема предпоследното 15-о място с 1 точка. Андерлехт пък продължава да се изкачва в класирането и вече е на 4-тата позиция с 9 точки.