Малинов дебютира със загуба за Кортрийк

Кристиян Малинов дебютира със загуба за новия си клуб Кортрийк. Българинът се появи като резерва в 60-ата минута на домакинството срещу Ойпен, а малко по-късно си изкара жълт картон. Срещата завърши при резултат 1:3.

Гари Мание откри резултата за гостите в 56-ата минута, а Амаду Кейта удвои четири по-късно.

Абделак Кадри върна надеждите на домакините, намалавайки изоставането в 66-ата минута, но дълбоко в добавеното време Жером Деом реши всичко, вкарвайки трети гол за Ойпен.

Това поражение остави Кортрийк на дъното на таблицата с 0 точки. Ойпен излезе на 8-ото място със 7 точки в актива си.