Секунди не стигнаха на отбора на Малинов да подчини Андерлехт

Кортрийк и Андерлехт не успяха да се победят в най-интересния мач от неделната програма на белгийското първенство. Срещата приключи 2:2, като гостите се добраха до точката с гол в добавеното време на Андерс Дрейер.

Кристиян Малинов беше резерва за Кортрийк. Българският халф влезе на мястото на Абделак Кадри в 83-ата минута.

Дион Дьо Нев даде преднина на домакините в 19-ата минута, но още в ответната атака Каспер Долберг изравни с поредния си гол, откакто се присъедини към Андерлехт. След почивката Дзено Дебаст от Андерлехт получи директтен червен картон, а Фелипе Авенати реализира отсъдената в полза на Кортрийк дузпа.

Десетина минути преди края отборът на Малинво също остана с 10 човека, след като Марко Кана беше изгонен. Това помогна на Андерлехт да упражни финален натиск и да измъкне равенството с попадение на влезлия в 90-ата минута Дрейер.

Равенството изкачи Андерлехт на върха в класирането заедно с Гент. Двата тима делят първата позиция с по 14 точки, а на трето място, но с мач по-малко е Брюж. Кортрийк е в зоната на изпадащите с 2 точки. На дъното е Вестерло на Едисон Йорданов с едва 1 точка.

Снимка: Belga