Божинов със силен мач и отменен гол при победа на Тернана

Българският нападател Валери Божинов се завърна в титулярния състав на Тернана и тимът се завърна към победата срещу Модена с 1:0. Бившият играч на Левски изигра най-силното си полувреме от дербито с Перуджа насам, като дори вкара гол от фаул в 41-ата минута. Той обаче бе отменен поради засада на негов съотборник, който пречеше на противниковия вратар. Това се случи при резултат 0:0, а преди това Божинов стреля веднъж опасно на сантиметри от гредата с хубав удар в 22-ата минута.

Негов удар с глава мина встрани от вратата на Модена, а веднъж и защитник парира негов удар.
През първата част в Терни домакините бяха пълни господари на терена, но освен пропуските на Божинов, Авенати и Греко, веднъж гредата спаси гостите, а и гол на българина бе отменен поради засада.

Втората част бе по-равностойна, като положения липсваха. Тесер замени Божинов в 74-ата минута, а девет по-късно Фелипе Авенати донесе победата. Уругвайският талант вкара един от най-красивите голове на кръга, след като се пребори за топката на границата на наказателното поле, след което от въздуха препарира Пинсоло със седмия си гол за сезона от 17 двубоя.

Победата изведе Тернана на 14-то място с 25 точки. В неделя е последния кръг от първия полусезон на Серия "Б".

Всички мачове от 20-ия кръг на Серия “Б”
Специя – Ланчано 3:3
Читадела – Катаня 3:2
Тернана – Модена 1:0
Трапани – Авелино 4:1
Бреша – Бари 2:1
Болоня – Про Верчели 3:0
Пескара – Варезе 2:0
Карпи – Перуджа 4:0