Само Божинов не вкара и само той падна от българите в Серия "Б"

Българският нападател на Тернана Валери Божинов отново бе титуляр за тима си при загубата с 0:1 от Ланчано пред своя публика от 18-ия кръг на Серия “Б”. Бившият играч на Левски пропусна отлична възможност да се разпише в 45-ата минута на двубоя, когато засече центриране на Греко. В 62-ата минута при резултат 0:0 Божинов бе сменен от Чераволо, а десет минути по-късно падна попадението във вратата на домакините. Мамарела се разписа, след като центрира от фаул, но нито един играч не игра с топката и коженото кълбо спря в мрежата пред погледа на вратаря Бриньоли.

До края на срещата Тернана не успя да изравни и прекъсна положителната си серия от пет мача. Загубата е общо шеста за тима от Терни и четвърта пред собствена публика от девет мача, където има само една победа. Тернана остана с 22 точки на 13-то място, докато Ланчано е четвърти с 28 точки.

Този кръг Божинов бе единствения българин пропуснал да се разпише, след като вчера това стори Павел Виданов при равенството 2:2 на Трапани с Перуджа и днес Андрей Гълъбинов при победата с 4:2 над Катаня.

Всички резултати от 18-ия кръг на Серия "Б"

Трапани - Перуджа 2:2
Ливорно - Катаня 4:2
Болоня - Фрозиноне 2:2
Бреша - Специя 0:1
Карпи - Модена 1:0
Читадела - Бари 0:1
Кротоне - Про Верчели 0:1
Пескара - Авелино 0:0