Божинов титуляр при първата победа като домакин на Тернана

Бившият играч на Левски Валери Божинов игра като титуляр при победата на неговия Тернана с 1:0 като домакин на Катаня в мач от 16-ия кръг на Серия "Б". Българинът остана на терена до 66-ата минута, когато бе заменен от Фабио Чераволо. Малко преди това пък падна победното попадение за Тернана. Фелипе Авенати се възползва от пас на Лука Креко и отбеляза в 59-ата минута. Четири минути преди това гостите от Сицилия останаха с човек по-малко, тъй като Себастиан Лето получи два глупави жълти картона за протест. Това бе първи успех като домакин за тима от Умбрия.

С победата днес Тернана събра 19 точки и вече заема 16-а позиция в класирането. Днешният съперник на тима на Божинов има същият актив, но заради по-добра голова разлика е на 13-а позиция.

Другият българин в шампионата Андрей Гълъбинов се появи като резерва при равенството 0:0 на неговия Ливорно срещу Перуджа.

ТЕРНАНА - КАТАНЯ 1:0
1:0 Авенати (59)

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!